تبلیغات
بهترین سایت علمی تفریحی و آموزشی - زنان در دوره هخامنشیان + عکسمرتبه
تاریخ : دوشنبه 26 تیر 1391
زنان در دوره هخامنشیان + عکسبا یک جستجوی ساده در گوگل ایمیج با موضوع زنان در دوره هخامنشیان به تصاویری بر می خورید که زنانی را در لباسهای بلند و موهایی بدون حجاب کشیده است . حتی یک تخت سنگ هم در تخت جمشید پیدا نمی کنید که زنان ایرانی اینگونه باشند. زنان ایرانی در طول تاریخ هخامنشیان هم حجاب داشته اند. پس این تصاویر چیست؟ و از کجا می آید؟

برای مشاهده بقیه متن؛ به ادامه مطلب بروید
تصاویری که میبینید که به طرز عجیب و البته حتما حساب شده از سوی دشمنان ملت ایران تولید می شود. شک نکنید و مطمئن باشید این یک کار سازمان یافته و حساب شده است . تا به زن و دختر ایرانی القا کند که تو نیز مثل ما اروپایی ها و غربیها حجابی نداشتی. درحالیکه حجاب ، حیا و عفت زن ایرانی در طول همیشه تاریخ یک افتخار بزرگی برای ما محسوب می شود.

تابلو فرشهایی هم در تصویر بالا می بینید که متسفانه فروخته میشوند و همین امر را دامن میزنند.

یادمان نرود که اسناد محکم تاریخی در مورد حیا و حجاب زن ایرانی در طول تاریخ موجود است که قابل خدشه نیست.
دقت کنید ، این صفحه اول ایمیج گوگل از زنان در دوره هخامنشان است . یک تخته سنگ هم دیده نمی شود بلکه زاییده های اذهان مریض دشمنان ملت است. البته شاید کسانی هم باشند که ندانسته اینگونه تصاویر را میکشند و یا طراحی میکنند . اما باید هوشیار بود و این امر سازمان یافته را برای همه روشن کرد. به هرکه شد بگویید تا همه مطلع شوند.

پوشش زنان در دوران هخامنشیان:

هرچند فراز و نشیب زیادی داشته‌است و گاه به میل حاکمان وقت، بیش‌تر یا کم‌تر شده‌است ولی هرگز به طور کامل از میان نرفته‌است.اكنون به بررسی پوشش زنان در دوره ی هخامنشیان می پردازیم كه اولین حضور استفاده از چادر در ایران در زمان هخامنشیان بوده است که البته زنان بلند پایه دربار همچون شاهزادگان از آن استفاده می کردند.در مورد پوشاک خاص زنان در دوره هخامنشیان آمده است: «از روی برخی نقوش مانده از آن زمان، به زنان بومی برمیخوریم که پوششی جالب دارند. پیراهن آنان پوششی ساده و بلند یا دارای راسته چین و آستین کوتاه است.

به زنان دیگر آن دوره نیز برمیخوریم که از پهلو به اسب سوارند. اینان چادری مستطیل شکل، بر روی همه لباس خود افکنده و در زیر آن، یک پیراهن با دامن بلند و در زیر آن نیز، پیراهن بلند دیگری تا به مچ پا نمایان است.»

یافته‌های پژوهشی نشان می‌دهد که زنان ایران زمین از زمان مادها (که نخستین ساکنان آریایی ایران زمین بوده اند) حجاب کاملی شامل پیراهن بلندچین دار و شلوار تا مچ پا و چادر و شنلی بلند روی لباس‌ها، داشته اند. این حجاب در دوران سلسله‌های مختلف پارس‌ها نیز معمول بوده است.

تصویر به جا مانده بر روی تخته سنگهای دوره هخامنشی نشان می‌دهد که شباهتی بین لباس زنان و مردان پارسی وجود داشته است. زنان پارسی به جز لباس شبیه آنچه ملکه می‌پوشیده، لباس دیگری نیز داشته اند، پیراهن آنان پوششی ساده، بلند یا دارای راسته چین و آستین کوتاه بوده که دامن از زانو به پایین شرابه‌هایی از مچ پا آویزان داشته، علاوه بر اینها زنان پارسی از چادر نیز استفاده می‌کردند، و آنرا بر روی تن خود می‌انداختند به طوری که تمام لباسهای زیر را می‌پوشانید. نقوشی که روی فرش پازیریک که در سیبری پیدا شده و آنرا مربوط به ایران در دوران هخامنشی می‌دانند، این مطلب را تصدیق می‌کند زیرا زنانی که بر روی این فرش نقش کرده اند پوششی سر اندر پا چیزی شبیه چادر روی همه پوشاک خود داشته اند.

در دوران هخامنشیان هنگامی که خشایارشا در مجلسی از ملکه «وشی» ایرانی خواست تا عریان به مهمانی حاضر شود تا حاضران زیبایی اندام او را ببینند، او به این کار تن نداد و همین باعث شد تا عنوان «ملکهء ایران» را از دست دهد، در حالی که «استر» یهودی به انجام این کار پرداخت.


ویل دورانت دربارهء زنان در دوران هخامنشیان می‌گوید: «زنان طبقات بالای اجتماع جرأت آن را نداشتند که جز درتخت روان روپوش دار از خانه بیرون بیایند. هرگز به آنان اجازه داده نمی‌شد که آشکارا با مردان اختلاط کنند. زنان شوهردار حق نداشتند هیچ مردی را، حتی پدر یا برادرشان باشد، ببینند. در نقش‌هایی که درایران باستان برجای مانده، هیچ صورت زنی دیده نمی‌شود و نامی از ایشان به نظر نمی‌رسد.»

لباس بلند و پر چینی که در نگاره های تخت جمشید به چشم می خورد و شاه نیز آن را بر تن دارد ، لباس مشخص دوره هخامنشی است و کوروش بنیان گذار این سلسله این لباس را از مادها كه نخستین دولت ایرانی آریایی و دولت قبل از هخامنشیان بودند گرفته بود و تمامی کارکنانش را متقاعد کرده بود که آن را بر تن کنند . ظاهرا او معتقد بود که این لباس نقص بدن اشخاص را می پوشاند و آدمی را زیبا و بلندبالا نشان می دهد این راز لباسهای چین دار بسیار بلندی است که انتهای آن روی زمین کشیده می شده است.

لباس چین دار هخامنشی برای حرکات پر جنب و جوش ، برای سفر ، شکار و جنگ و بطور کلی برای هر نوع کار بدنی آزاد، مثلا : کار در کارگاه ها، لباس چندان مناسبی نبوده و در نتیجه به هنگام کار شلوار نیم تنه و ردا می پوشیدند این نوع لباس لباسی عیلامی، قدیمی ترین تمدن ایرانی و قبل از مادها  و احتمالا لباس ملی ایرانیان بوده است . قبل از زمان هخامنشی ، وجود هیچ نوع شلواری قابل اثبات نیست و به جای شلوار چکمه به پا می کردند که همیشه مانند کفش بند دار ، گره ای در قسمت جلو داشت .

در آن زمان گرانترین لباس ها، رداهای پر بهای ایران بوده، با بافتی محکم و پوشیده از پولک های طلایی.
طبقه بندی: فراماسونری و شیطان پرستی، 
ارسال توسط محمدرضا شرفی

آرشیو مطالب
نظر سنجی
آیا از وب شرفی دی ال رضایت دارید؟پیوند های روزانه
تبلیغات سایت

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ

دانلود فیلم

تصویر ثابت